Çatı İzalasyon

Çatı İzalasyon

Çatı izalasyon binaların ısı kaybını önlemek ve daha konforlu bir ev ortamı sağlamak için kullanılır. Ek olarak, çatı izalasyonu enerji tasarrufu sağlayacak ve yakıt maliyetlerini azaltmaya yardımcı olacaktır. Çatı ustası yapılan çalışmaların incelenmesinde en küçük detaylara duyarlılık gösterir ve kaliteli bir işçilik üretirler. Deneyimli ekibimiz en küçük detayları bile atlamaz ve herhangi bir hasarı önler. Kışın evlerin en önemli sorunlarından biri ısınma sorunudur. Kış aylarında evler ısınmıyor ya da kaybedilen ısı probleminden dolayı evler kısa sürede soğuk oluyor. Bu noktada, ısı sorununu gidermek için çatı yalıtım yapılması sıcaklığı korur. En çok tercih edilen çatı yalıtımı uygulanmadığı binalarda ısı, havanın yükselmesiyle hızla kaybolur ve yaşam alanları için büyük bir sorun yaratır. Bu aşamada, ısı kontrolü çatı izolasyon ile mümkündür ve sıcaklığın maksimum seviyede tutulmasıyla soğuk havanın çatıdan sızmasını engellemek için bir zorunluluktur.

Çatılar, geleneksel ve ters çatı olarak iki farklı sistemde incelemek mümkündür. Geleneksel teras yalıtımında, ısı yalıtım malzemeleri, su yalıtım tabakasının altına ve yapı betonu üzerine yerleştirilir. Bu, sistemde su yalıtım tabakası çatı yapısının geri kalan kısımlarından farklı olarak büyük sıcaklık dalgalanmalarına maruz kalıp, kolayca kısa sürede bozulabilir.

Çatı İzalasyon Uygulaması

Binayı güneşin, yağmurun ve nemin olumsuz etkilerinden korumaktan sorumlu olan çatının yalıtımının uygun şekilde uygulanması binanın ömrünü uzatır ve konutlarda kullanılan enerjiden tasarruf sağlar. Binalarımızın vazgeçilmez yalıtım aracı olan çatılar, kullanılan malzeme ve uygulama yöntemlerine göre birçok çeşide ayrılmaktadır.

Çatılardan bahsederken, evlerin ısınmayan yüzeyleri için zemin yalıtımı yapılabilir ve ısı kontrolü sağlanabilir, Soğuk hava girişi ve sıcak hava kaybını önler. İstanbul çatı izolasyon çalışmalarımız ile soğuk havanın evlerin çatısından sızmasını önleyeceğiz. Ek olarak, boruların duvarları ve borularının yalıtımı, ısı yalıtımı uygulamasıyla yalıtılabilir. Çatı yalıtımı ile soğuk hava kaçağı önlenebilir, sıcak hava kaybı önlenecektir. Çatı yalıtımı, çatı malzemelerine uygun yüksek kaliteli ve yalıtıcı malzemelerden yapılmıştır.

Hemen Arayın