Çatı Tamiri

Çatı Tamiri

Çatıların ortalama ömrü 20 yıldır. Ancak hava koşulları, aşırı yüklenme ve kazalar, çatılarının bazı kısımlarına hasar vererek çatı tamiri ihtiyacına, hatta elden geçirmeye sevk edebilir. Sızıntılar, kolayca gözlemlenebilen bozulma işaretleridir ve genellikle çatı hasarına işaret eder. Ancak su, borulardan ve diğer çatı malzemelerinden geçebileceği için, uzman olmayanların sızıntının kaynağını bulması zor olabilir. İster küçük ister büyük bir sızıntı olsun, her zaman bir çatı ustasına danışın. Tavandaki küçük karanlık su birikintisinin, çatınızın çökme eşiğinde olduğu bir durgun su havuzundan kaynaklanıp kaynaklanmadığını asla bilemezsiniz.

Çatı Tamiri İhtiyacına Bağlı Olan Çatı Hasar Türleri

Güneş, rüzgar, yağmur, buz ve kar gibi doğal unsurlara uzun süre maruz kaldığında, evinizin içindeki su hasarı gibi sorunlara neden olabilecek yıpranma ve hasar belirtileri göstermeye başlayacaktır.

  • Granül kaybı : Zamanla, zona aşınır ve altındaki yüzeyleri açığa çıkararak granülleri veya parçaları kaybeder. Mülkünüzün zemininde granül benzeri parçacıklar görürseniz, bu saçsız bir zona belirtisidir.
  • Kırık zona : Zona, aşırı hava koşullarından ciddi şekilde hasar gördüğünde kolayca kırılma eğilimindedir. Sızıntıları önlemek için hemen değiştirilmeleri gerekir.
  • Bölünme : Zona genişlediklerinde ayrılır ve ardından sıcaklıktaki ani değişiklikler nedeniyle aniden büzülür.
  • Kıvrılma : Zona kenarları, nem eksikliği veya aşırı ısı nedeniyle içe doğru (pençe) veya dışa doğru (çukurlaşma) kıvrılabilir. Her iki senaryo da felaket anlamına gelir.
  • Büzülme : Bazı zona, hava koşullarına veya normal yaşlanmaya bağlı olarak küçülür.
  • Kaldırılmış zona : Zona küçülür veya kıvrılırsa, kenarları da kalkabilir ve suyun altına sızmasına izin verebilir.

Çatı Tamiri Hizmeti Türleri

Çatı tamiri kapsamlı ve ayrıntılı bir iştir. Öncelikle çatılar her yıl düzenli olarak yenilenmelidir. Önemli parçaların tamamen yenilenmesi birkaç yılda bir önemlidir. İhmal edilmiş ya da çok eski ya da yanlış inşaat nedeniyle sorunlara neden olan çatıların yıkılması ve yeniden yapılması en iyisidir. Çünkü çatı, binanın temeli kadar önemlidir.

Kauçuk EPDM Çatı Tamiri

Sürtünme çatı kaplama, EPDM, modifiye bitüm gibi ürünleri ve ince, kauçuk benzeri malzeme olarak bulunan diğer çatı kaplama ürünlerini içerir. Küçük sızıntılar ve delikler için, çatı ustası hasarlı alanı kapatmak için tipik olarak bir astar ve yapışkan yama kullanacaktır. Alternatif olarak, çatı ustası küçük delikleri veya çatlakları onarmak için özel olarak tasarlanmış bir yapıştırıcı kullanabilir. Daha büyük onarımlar genellikle lastik çatı kaplamasının tüm bir bölümünün değiştirilmesini ve dikişlerin yeniden kapatılmasını gerektirir.

Yerleşik Çatı Tamiri

Ek asfalt malzeme katmanları ile birlikte metal bir ağ yaması uygulamak, çoğu sızıntı ve çatlama sorununu çözmeye yardımcı olabilir. Çatı ustası, çatıyı gelecekteki hasarlardan daha fazla korumak için suya ve UV’ye dayanıklı bir kaplama da uygulayabilir. Lütfen düz çatı onarımlarının geçici olduğunu unutmayın. Çatının ömrünü birkaç yıl daha uzatabilir, ancak düz çatınız arızalanmaya başladıysa, karşılayabildiğiniz anda tamamen değiştirmeye hazır olun.

Kiremit Çatı Tamiri

Tüm bir çatıyı değiştirmekten kaçınmak için, kiremitlerin hızlı bir şekilde onarılması gerekir. Bir döşemenin eğildiğini, çatladığını, düştüğünü veya yontulduğunu fark ettiğiniz anda bir müteahhit çağırın. Bir kiremitin düştüğünü veya yamulduğunu fark ettiyseniz, bu kiremitleri tüm çatıyı değiştirmeden onarmak mümkün olabilir. Aksi takdirde, hasar gören kiremitlerin altına su sızmaya başlayacak ve bu da önümüzdeki yıllarda tüm çatının yenilenmesi ihtiyacına yol açabilecektir. Evinizin içinde herhangi bir su hasarı belirtisi görürseniz, kiremit çatınız onarılamayabilir. Su evinizin yapısına nüfuz ettiğinde, hasarlı karoları basitçe onarmak için çok geç olabilir.

Şıngıl Çatı Tamiri

Su hasarı ve eksik zona, bir çatı onarımına ihtiyacınız olduğunu gösterebilecek şeylerden sadece birkaçıdır. Tam olarak ne zaman bir onarıma ihtiyacınız olacağını tahmin etmek imkansızdır, ancak olması durumunda süreç hakkında birkaç şey bilmek önemlidir. Sizi ve ailenizi çatınızın altında güvende tutmak söz konusu olduğunda en iyisi ve en güvenilir olanıdır. Çatınızda aşınma ve yıpranma belirtileriniz varsa, bunu görmezden gelmeyin. Zorunlu olmayan bir çatı incelemesi için bizi arayın, böylece küçük çatı problemleriniz büyük çatı problemlerine dönüşmesin.

Asfalt Şıngıl Çatı Tamiri
Asfalt padavralar, cam elyafı veya ahşap veya selüloz gibi organik malzemelerle güçlendirilmiş asfalttan yapılır. Bu, en yaygın çatı kiremiti türüdür ve asfalt şıngıl çatı onarımında uzmanız.

Ahşap Şıngıl Çatı Tamiri
Ahşap zona, ince ama doğal görünümlü ve çevre dostu bir seçenek sunmak için sedir, ladin veya çamdan makine ile kesilir. Onarımlar mümkün olabilse de, ahşap kiremitlerin tipik olarak çatı değişimine ihtiyacı vardır.

Metal Şıngıl Çatı Tamiri
Metal zona tipik olarak alüminyum, çelik, bakır veya bir alaşımdan yapılır. Üstün koruma ve dayanıklılık sunarlar, ancak her çatı kaplama şirketi metal şıngıl çatı onarımında deneyimli değildir.

Çatı Tamiri Fiyatı

Öncelikle fiyatlandırma yaparken çatı hakkında analiz yaparız. Kullanılacak malzemeler ve işçilik ücretlerini hesap yaparak müşterilerimize bilgi veririz. Düz bir çatıyı tamir etmenin maliyeti genellikle karşılanabilirdir, ancak gerçekten hasarın boyutuna, projenin konumuna ve onarım kurumlarının mevcudiyetine bağlıdır. Küçük bir onarımdan ödün vermeyi düşünürseniz, iyi bir yoldur, ancak uzun vadede faydalı değildir. Çatı tamiri için tipik işçilik ve sızdırmaz garantiye sahip olacaktır. Böylece sızıntının düzgün bir şekilde giderildiğinden emin olabilirsiniz. Büyük ev tipi düz çatı onarımları pahalıya mal olabilir. Ancak çatıyı değiştirme maliyetinden daha düşük olabilir. Büyük çatı hasarını önlemek için birkaç önlem, gevşek yaprakların, ağaç dallarının ve durgun suyun çatısını düzenli olarak temizlemektir. Sızıntıyı fark ettiğiniz anda tamir ettirmek de çok önemlidir. Çatının daha fazla hasar görmesini önlemeye yardımcı olabilir.

Hemen Arayın