Çelik Çatı Yapımı

Çelik Çatı Yapımı

Çelik çatılar yüksek gerilime ve yüke karşı dayanıklıdır. Adından da anlaşılacağı gibi, çatı yapımında kullanılan ana malzeme çeliktir. Çelik çatı konstrüksiyon sistemi genellikle duvarlar arasında büyük bir boşluk bulunan yerlerde tercih edilir. Çünkü destek açıklığının daha fazla olduğu yerlerde, ahşap tipi çatı iskelet sistemleri dayanıklı değildir.

Çelik çatı yapımı ile ilgili olarak çelik çatı sistemi genellikle geniş alanlarda, yani geniş destek açıklıkları bulunan yapılarda tercih edilir. Aşağıdaki bazı çatı konstrüksiyon görüntülerini inceleyerek, uygulama alanlarının genel özellikleri hakkında fikir edinebilirsiniz.

Çatı konstrüksiyonu olarak kullanılan çelik konstrüksiyon, teras, balkon, bölgeye uygulanan modelin çatısı ve istenilen modellerin yapılması için kullanılabilir.

Çelik çatı binanızın çatısında yapılan demir malzemelerden kullanılan bir yapı malzemesidir. Dayanıklılık açısından en iyi yapım aracıdır. Çelik yapı binanızı doğal afet olaylarından en güvenli şekilde koruyor ve size en konforlu ve konforlu yaşamı sunuyor. Su girişi, devrilme, kırılma ve çatı gibi olaylardan etkilenen olayların yerinden çıkması gibi diğer çatılar sağlığınızın ileriye dönük bir yapısıdır. Binanızın çatısına uygulanabilecek alanı seçtikten sonra hızlıca monte edilir. Ahşap ve benzeri korumalara göre çok daha güçlü bir yapıya sahip çatı sistemi malzemesidir. Rüzgar, deprem ve yağmura karşı, yıkıma karşı olaya karşı yüksek direnç, ayrıca size güvenlik sağlıyor