Çatı Ustası

İlk bakışta çatı ustası çatı sorununu tam olarak anlayan kişidir.Çatı, en fazla koruma gerektiren bir binanın parçasıdır. Dış dünyanın etkilerine maruz kalan çatıları binaların tüm bölümlerinde karşılaştırmak yanlış olmaz. Tıpkı bir kişinin soğukken ciddi sağlık sorunları yaşadığı ve sıcaktan korunmadığı gibi çatılar da korunmadığı zamanlarda bütün binayı etkileyen sonuçlar doğurur.

Çatı Ustasının Görevleri

 • Çatı hakkında keşif yapmak,
 • Günlük iş planı ve iş organizasyonu yapmak,
 • Ahşap çatı planını ölçekli olarak ölçeklendirmek,
 • Çatı karkası (üst ve eğimli sırt, kirişler, dikmeler, takozlar ve yastık kasaları, aşık vb.)elemanları hazırlamak,
 • Döşeme tahtası altında çakmak,
 • Kirişlerdeki tahtaları çakmak,
 • Karo altındaki yalıtım,
 • Tahta, sırt fayanslarının döşenmesi,
 • çivilerin bağlanması (çivileme veya vidalama)harç işlemleri yapmak,
 • Çatı odun, çatı kiremitleri, izolasyon vb. elemanların bakım ve onarımını yapmak,
 • İş sağlığı ve güvenliği kurallarına uymak,
Çatı ustası firmamız bünyesinde, çatı problemleri için ihtiyacınız olan tüm hizmetleri sunuyoruz. Alanımızda en iyisi olan çatılarımız ve ekipmanlarımızla size en etkili yenileme hizmetini sunabiliyoruz.


İstanbul'un tüm bölgelerine çatı tamiri,çatı onarımı,çatı bakımı,çatı kaldırma gibi tadilat ihtiyacınızı çatı ustası kusursuz ve garantili yapmaktadır.  Çatı tamiri, bakımı ve onarımı için maliyetleri önceden belirler ve hasarı gidermek için malzeme tedariki gibi işçilik gerektiren sorunları gidermeye yardımcı olur.Çatı tamiri için öncelikle su giderlerindeki problem araştırılır ve sonucunda hasarı, onarıma başlamadan önce gerekli malzemelerin temini için rapor hazırlar. Bu doğrultuda sizlere maliyet hakkında bilgi verir. 

Çatı izolasyon binaların ısı kaybını önlemek ve daha konforlu bir ev ortamı sağlamak için kullanılır. Ek olarak, çatı izolasyonu enerji tasarrufu sağlayacak ve yakıt maliyetlerini azaltmaya yardımcı olacaktır. Çatı tamir ustası yapılan çalışmaların incelenmesinde en küçük detaylara duyarlılık gösterir ve kaliteli bir işçilik üretirler. Deneyimli ekibimiz en küçük detayları bile atlamaz ve herhangi bir hasarı önler. 

Teras Çatılarda Çatı Ustası Neler Yapar?

Eğer çatılar örtülmezse, yani teras çatısı ise, çatılar için yapılacak uygulama birbirinden farklıdır. Teras çatılar, özellikle su depoları veya güneş panelleri koymak için çatı kaplamalarının yapılamadığı alanlardır. Diğer nedenlerden dolayı çatılar kapatılmayabilir. Bu tür çatılar dış dünyanın olumsuz etkilerine karşı kapalı çatılardan daha fazla korumaya ihtiyaç duyar.


Biz Sizi Arayalım

Diğer Hizmetlerimiz

Fatih Çatı Ustası

Fatih çatı ustası dikkatli aynı zamanda güvenilir bir şekilde çalışır. Müşterilerini çatı onarım çalışmaları sırasında meydana gelebilecek her türlü hasar hakkında bilgilendirir ve çatı problemlerini giderir.

Onduline Çatı Kaplama

Onduline Çatı Kaplama; Onduline HR (High Resistance), su geçirimsizliğini sağlayan bitümle birlikte, levhanın organik elyaflı dokusuna emdirilen özel reçine sayesinde mekanik dayanıklılığı artırılmış bir yapıya sahiptir

Kartal Çatı Tamiri

Çatı tamiri yaptıracaksanız, Kartal çatı tamir servisi çatı onarım profesyonel kadrosu atölyesinde tamir öncesi bakılacak yerleri kontrol etmek ve uzun ömürlü hizmet vermek.