• Slide 3
  • Slide 3
  • Slide 3

Çatı İzolasyon

Kışın evlerin en önemli sorunlarından biri ısınma sorunudur. Kış aylarında evler ısınmıyor ya da kaybedilen ısı probleminden dolayı evler kısa sürede soğuk oluyor. Bu noktada, ısı sorununu gidermek için çatı izolasyonu ile sıcaklığı koruyor. Çatı izolasyon olarak adlandırdığımız işlemle ısı kaybı önlenebilir. En çok tercih edilen çatı izolasyonun uygulanmadığı binalarda ısı, havanın yükselmesiyle hızla kaybolur ve yaşam alanları için büyük bir sorun yaratır. Bu aşamada, ısı kontrolü çatı izolasyon ile mümkündür ve sıcaklığın maksimum seviyede tutulmasıyla soğuk havanın çatıdan sızmasını engellemek için bir zorunluluktur.

Çatılar; geleneksel ve ters çatı olarak iki farklı sistemde incelemek mümkündür. Geleneksel teras yalıtımında, ısı yalıtım malzemeleri ,su yalıtım tabakasının altına ve yapı betonu üzerine yerleştirilir. Bu, sistemde su yalıtım tabakası çatı yapısının geri kalan kısımlarından farklı olarak büyük sıcaklık dalgalanmalarına maruz kalıp, kolayca kısa sürede bozulabilir.
Su buharı bitüm esaslı su yalıtım ,malzemesini geçemediği için yoğunlaşarak ısı yalıtım malzemesini ıslatmakta ve malzemenin yalıtım özelliğini kaybetmesine yol açmaktadır.Bu nedenle, su yalıtım tabakası altında yoğunlaşma ve hava kabarcıklarını önlemek için yapı betonu ve ısı yalıtımı arasına bir, buhar kesici konulması gerekir. Ters teras çatıda, ısı yalıtım ,malzemeleri su yalıtım tabakasının üzerine yerleştirerek geleneksel teras yalıtımında karşılaşılan problemler çözümlenmiş olur.

Ters teras çatıda, ısı yalıtımı su yalıtım tabakasını:
• Hava şartlarının yıpratıcı etkisinden;
• UV-radyasyonunun zararlı etkilerinden;
• İnşaat, kullanım ve bakım sırasında oluşabilecek mekanik hasarlardan: Yalıtım levhaları kullanıldığı teras çatılarda (teras, otopark, bahçe çatı) hem inşaat süresinde hem de çatı kullanılmaya başladıktan sonra mekanik etkilere karşı daha iyi koruma sağlar;
• Su yalıtım, tabakası, ısı yalıtım malzemelerinin altında yer ,alarak aynı zamanda bir buhar kesici tabakası işlevi görür.

Çatı İzolasyon Uygulaması

Binayı güneşin, yağmurun ve nemin olumsuz etkilerinden korumaktan sorumlu olan çatının yalıtımının uygun şekilde uygulanması binanın ömrünü uzatır ve konutlarda kullanılan enerjiden tasarruf sağlar.

Binalarımızın vazgeçilmez yalıtım aracı olan çatılar, kullanılan malzeme ve uygulama yöntemlerine göre birçok çeşide ayrılmaktadır.

Ancak, hepsinin ortak noktası bina yalıtımı sağlamak ve binanın kalitesini uzun vadede korumaktır. Klasik bir çatı, sandviç çatı veya trapez çatı sisteminiz olsun, periyodik olarak bakım ve onarım yapmanız gerekir.

Tüm işlerde olduğu gibi, kaliteli çatı izolasyon malzemesi seçimi ilk şart olmalıdır.  Böylece sahiplere en iyi sonuçları vereceği kesindir. Özetle burada; Çatı yalıtım işlemlerinde yüksek kaliteli yalıtım malzemeleri ile kalifiye kişiler tarafından uygulanmalı ve aranmalıdır.

Çatılardan bahsederken, evlerin ısınmayan yüzeyleri için zemin yalıtımı yapılabilir ve ısı kontrolü sağlanabilir (soğuk hava girişi ve sıcak hava kaybını önler). Çatı yalıtımı, soğuk havanın evlerin çatısından sızmasını önler. Ek olarak, boruların duvarları ve borularının yalıtımı, ısı yalıtımı uygulamasıyla yalıtılabilir. Çatı yalıtımı ile soğuk hava kaçağı önlenebilir, sıcak hava kaybı önlenecektir. Çatı yalıtımı, çatı malzemelerine uygun yüksek kaliteli ve yalıtıcı malzemelerden yapılmıştır.Biz Sizi Arayalım

Diğer Hizmetlerimiz

Maltepe Çatı Tamiri

Çatı tamiri yaptıracaksanız, Maltepe çatı tamir servisi çatı onarım profesyonel kadrosu atölyesinde tamir öncesi bakılacak yerleri kontrol etmek ve uzun ömürlü hizmet vermek.

Esenler Çatı Ustası

Esenler çatı ustası dikkatli aynı zamanda güvenilir bir şekilde çalışır. Müşterilerini çatı onarım çalışmaları sırasında meydana gelebilecek her türlü hasar hakkında bilgilendirir ve çatı problemlerini giderir.

Çatalca Çatı Ustası

Çatalca çatı ustası dikkatli aynı zamanda güvenilir bir şekilde çalışır. Müşterilerini çatı onarım çalışmaları sırasında meydana gelebilecek her türlü hasar hakkında bilgilendirir ve çatı problemlerini giderir.