• Slide 3
  • Slide 3
  • Slide 3

Çatı İzolasyon

Kışın evlerin en önemli sorunlarından biri ısınma sorunudur. Kış aylarında evler ısınmıyor ya da kaybedilen ısı probleminden dolayı evler kısa sürede soğuk oluyor. Bu noktada, ısı sorununu gidermek için çatı izolasyonu ile sıcaklığı koruyor.Çatı izolasyonu olarak adlandırdığımız işlemle ısı kaybı önlenebilir. En çok tercih edilen çatı izolasyonun uygulanmadığı binalarda ısı, havanın yükselmesiyle hızla kaybolur ve yaşam alanları için büyük bir sorun yaratır. Bu aşamada, ısı kontrolü çatı izolasyonu ile mümkündür ve sıcaklığın maksimum seviyede tutulmasıyla soğuk havanın çatıdan sızmasını engellemek için bir zorunluluktur.

Çatı İzolasyon Uygulaması

Binayı güneşin, yağmurun ve nemin olumsuz etkilerinden korumaktan sorumlu olan çatının yalıtımının uygun şekilde uygulanması binanın ömrünü uzatır ve konutlarda kullanılan enerjiden tasarruf sağlar.

Binalarımızın vazgeçilmez yalıtım aracı olan çatılar, kullanılan malzeme ve uygulama yöntemlerine göre birçok çeşide ayrılmaktadır.

Ancak, hepsinin ortak noktası bina yalıtımı sağlamak ve binanın kalitesini uzun vadede korumaktır. Klasik bir çatı, sandviç çatı veya trapez çatı sisteminiz olsun, periyodik olarak bakım ve onarım yapmanız gerekir.

Tüm işlerde olduğu gibi, kaliteli çatı izolasyon malzemesi seçimi ilk şart olmalıdır.  Böylece sahiplere en iyi sonuçları vereceği kesindir. Özetle burada; Çatı yalıtım işlemlerinde yüksek kaliteli yalıtım malzemeleri ile kalifiye kişiler tarafından uygulanmalı ve aranmalıdır.

Çatılardan bahsederken, evlerin ısınmayan yüzeyleri için zemin yalıtımı yapılabilir ve ısı kontrolü sağlanabilir (soğuk hava girişi ve sıcak hava kaybını önler). Çatı yalıtımı, soğuk havanın evlerin çatısından sızmasını önler. Ek olarak, boruların duvarları ve borularının yalıtımı, ısı yalıtımı uygulamasıyla yalıtılabilir. Çatı yalıtımı ile soğuk hava kaçağı önlenebilir, sıcak hava kaybı önlenecektir. Çatı yalıtımı, çatı malzemelerine uygun yüksek kaliteli ve yalıtıcı malzemelerden yapılmıştır.Biz Sizi Arayalım

Diğer Hizmetlerimiz

Küçükçekmece Çatı Tamiri

Çatı tamiri yaptıracaksanız, Küçükçekmece çatı tamir servisi çatı onarım profesyonel kadrosu atölyesinde tamir öncesi bakılacak yerleri kontrol etmek ve uzun ömürlü hizmet vermek.

Esenyurt Çatı Tamiri

Çatı tamiri yaptıracaksanız, Esenyurt çatı tamir servisi çatı onarım profesyonel kadrosu atölyesinde tamir öncesi bakılacak yerleri kontrol etmek ve uzun ömürlü hizmet vermek.

Avcılar Çatı Ustası

Avcılar çatı ustasının görevleri heyecan verici olduğu kadar çeşitlidir, zanaatkar çoğu zaman zanaat yeteneklerinin birkaçını ispatladığı baş döndürücü yüksekliğe gider.