• Slide 3
  • Slide 3
  • Slide 3

Çatı Aktarma

Çatı aktarma ayrıca çatı onarımı olarak da bilinen ve genel olarak kiremit çatılarda yerinden oynamış, yıpranarak işlevini kaybetmiş, soğuk hava şartlarına karşı muhafaza gücünü yitirerek, binanın yapısına zarar veren çatıların yenilenerek ömrünün uzatılma işlemine çatı aktarma diyoruz.  

Bu tamirat uygulama işleminde çatının ısı yalıtımı, su yalıtımı, yağmur olukların revizyonu ve izole edilmesi ve çatı karkas uygulaması gibi çatını tamamı elden geçirilir.

Çatı Aktarma İşlemi

  • Çalışma tamamlanmadan çatıda oluşan toz, kiremit artıkları vb. molozlar süpürülerek temizlenir.
  • Çatıda kullanılan en popüler kiremit malzemesi artık % 100 su geçirmez, havalandırmalı ve ısı yalıtımlı sistemlerle uygulanabilir. Çatının orta merkezini bulduktan sonra taban yüksekliğini 10 × 10 ile direkt atış yaparak ayarlayarak yapılır. Izgara 5 × 10 ve 50 cm boşluk ile serilir.
  • Çatıda gerekli akma ve eğim ölçümünün ardından çatı örtme işlemi tamamlanır.
  • Çatıda yağmur ve yağmur suların tahliyesi için kullanılan gider oluklarının izolasyon ve revizyonları yapılır. Çatı aktarma işleminde son olarak çatının nem, ses ve ısı izolasyonu tamamlanarak proje teslim edilir.

Çatı aktarma uygulaması tamamlandıktan sonra  eğer çatı ziyaret edilecekse ahşap kalaslar ve yürüyüş yolları ile ziyaret edilmeli, kiremitlerin üzerindeki yükleri dengeli bir şekilde dağıtılması için, çatılardaki kiremitleri gezilmemesi önemlidir.

Çatı Aktarma Fiyatı

Öncelikle kullanılacak malzemesine göre değerlenerek, çatı durumu ve özelliklerine  göre değişmektedir. Çatınız incelendikten sonra kullanılacak malzemelerin değerini size bildireceğiz.


Biz Sizi Arayalım

Diğer Hizmetlerimiz

Eyüp Çatı Tamiri

Çatı tamiri yaptıracaksanız, Eyüp çatı tamir servisi çatı onarım profesyonel kadrosu atölyesinde tamir öncesi bakılacak yerleri kontrol etmek ve uzun ömürlü hizmet vermek.

Maltepe Çatı Tamiri

Çatı tamiri yaptıracaksanız, Maltepe çatı tamir servisi çatı onarım profesyonel kadrosu atölyesinde tamir öncesi bakılacak yerleri kontrol etmek ve uzun ömürlü hizmet vermek.

Beyoğlu Çatı Tamiri

Çatı tamiri yaptıracaksanız, Beyoğlu çatı tamir servisi çatı onarım profesyonel kadrosu atölyesinde tamir öncesi bakılacak yerleri kontrol etmek ve uzun ömürlü hizmet vermek.